Szukasz fajnej kawiarni w Katowicach? Wpadnij do Kafej i poczuj wyjątkowy klimat naszego miejsca!

Teoretycznie każdy z nas może przyrządzić sobie kawę w domu czy w biurowej kuchni. Mimo to wiele osób regularnie zagląda do kawiarni. Działa tutaj dokładnie ta sama zasada, co w przypadku restauracji – od czasu do czasu nachodzi nas ochota, aby zafundować sobie coś specjalnego i poczuć różnicę między kawą z domowego ekspresu, a tą przygotowaną przez profesjonalistę. Masz tak samo? W poszukiwaniu fajnej kawiarni w Katowicach koniecznie zajrzyj do Kafej. Nasza kawiarnia słynie z wyjątkowego klimatu, a po szczegóły zapraszamy do artykułu.

Duży wybór kaw

Kafej to przede wszystkim miejsce, w którym napijesz się znakomitej kawy. Serwujemy napoje przyrządzane przez utalentowanych baristów, w bardzo szerokim wyborze rodzajów. Wpadnij do nas np. na Fetco, Drip, Espresso/Dopio, Espresso/Dopio Macchiato, Americano, Flat White, Latte, Mocchę czy naszą hitową Kawę Kuloodporną (z miodem, olejem kokosowy, masłem klarowanym i przyprawami).

Sprawdź aktualne menu kawiarni Kafej na sezon lato 2023.

Czy wiesz, że…

w kawiarni Kafej w Katowicach napijesz się również kawy na zimno? Serwujemy klasyczną Ice Coffe, Tonic Doppio, Orange Espresso, kawę po tajsku, Apple Cold Brew czy Nitro Cold Brew. Każda z tych kaw to super sposób na orzeźwienie.

O najpopularniejszych rodzajach kawy czytaj też w osobnym artykule na naszym blogu.

Najlepsze ziarna + profesjonalny sprzęt = przyjemność z picia kawy

Doskonale wiemy, że do kawiarni chodzi się po wyjątkowe doznania i w poszukiwaniu smaków, jakich nie można uzyskać w domowej kuchni. Spełniamy te oczekiwania poprzez sprowadzanie najlepszych ziaren z całego świata – uwierz, że jest to kawa wielokrotnie wyższej jakości niż ta, którą można kupić w dyskoncie czy hipermarkecie.

Kawę przyrządzamy na najlepszym sprzęcie, obsługiwanym przez wykwalifikowanych, doświadczonych baristów, którzy dobrze wiedzą, co robią, mogąc spełnić oczekiwania gości poszukujących wyjątkowego smaku czy mających konkretne oczekiwania co do aromatyczności napoju.

Jeśli więc np. chcesz zrobić duże wrażenie na zaproszonej osobie (drugiej połówce, kliencie, partnerze biznesowym etc.), to wizyta w kawiarni Kafej będzie bardzo dobrym wyborem.

Swobodna atmosfera

W kawiarni czas powinien biec nieco wolniej. Jeśli chcesz nabrać dystansu, odpocząć po ciężkim dniu w pracy czy przygotować się do stawienia czoła czekającym Cię wyzwaniom, to trudno o lepsze miejsce niż nasza kawiarnia.

W Kafej atmosferę tworzy pozytywnie nastawiona do życia obsługa, ale przede wszystkim nasi goście. To dzięki nim możemy szczycić się mianem fajnej kawiarni w Katowicach. To oni decydują o tym, że każda osoba, która odwiedza naszą kawiarnię po raz pierwszy, jest zachwycona swobodną, przyjazną atmosferą i super klimatem.

Zacznij, kontynuuj lub skończ dzień przy filiżance pysznej kawy

Kafej to fajna kawiarnia w Katowicach, do której możesz wpaść w ciągu całego dnia. Jeśli chcesz dobrze nastroić się od samego rana, to zapraszamy na nasze pożywne, pyszne bajgle lub zestawy śniadaniowe (w tym dla wegan).

W Kafej serwujemy także lunche, drinki (również bezalkoholowe), zimne napoje oraz specjały prosto z naszej manufaktury cukierniczej – cukierni Słodki Kafej, w której skosztujesz prawdopodobnie najlepszych czekoladek na Śląsku.

Zrelaksuj się z dala od zgiełku dużego miasta

Pomimo tego, że Kafej to kawiarnia praktycznie w centrum Katowic (odwiedzisz nas przy Chorzowskiej 5), to jednak znajdujemy się nieco na uboczu, co stanowi ważny atut naszej lokalizacji. Z jednej strony łatwo dostaniesz się do nas ze ścisłego centrum aglomeracji, z drugiej przy filiżance pysznej kawy odetniesz się od zgiełku wielkiego miasta, mogąc zebrać myśli, zregenerować się, uporządkować swoje sprawy czy przygotować do kolejnych spotkań w ciągu dnia.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Cię do naszej fajnej kawiarni w Katowicach. Czekamy na Ciebie z doskonałą kawą i nie tylko!

Zostań na naszym blogu i zajrzyj do innych artykułów, w których m.in. podajemy kilka dobrych powodów, aby zajrzeć do naszej cafe w Katowicach, a także przybliżamy korzyści dla zdrowia z picia kawy.

zadzwoń. napisz.

TEL

Kawiarnia rezerwacje 661 016 358

Cateringi i zamówienia ciast 662 223 210

Wynajem kawiarni mobilnych 662 228 555

przyjdź.

Adres

Chorzowska 5, 
40-121 Katowice

codziennie

08:00 – 20:00