Cafe Katowice – oto dlaczego warto zaglądać do dobrej kawiarni

Kawa – dla jednych obowiązkowy napój w ciągu dnia, dla innych towarzysz ważnych rozmów i „dopalacz” w czasie wytężonej pracy. Niezależnie od tego, jakie są Twoje powody, by sięgać po kawę, staraj się od czasu do czasu pić ją w dobrej kawiarni. Zapraszamy do Kafej cafe w Katowicach, w której napijesz się znakomitej kawy, poznasz świetnych ludzi, odpoczniesz po pracy czy pobudzisz się do stawiania czoła czekającym Cię wyzwaniom. W tym artykule podajemy kilka solidnych powodów, aby zaglądać do kawiarni i nie ograniczać się tylko do picia kawy z domowego ekspresu.

Kawa jest ZDROWA

Tak, wbrew różnym teoriom kawa jak najbardziej może mieć korzystny wpływ na zdrowie – szczególnie ta dobrej jakości. Kawa m.in. wspiera pracę mózgu, wykazując przy tym działanie antydepresyjne.

Czy wiesz, że przeprowadzono badania, które wykazały, że picie co najmniej 2 filiżanek kawy dziennie zmniejsza ryzyko depresji nawet o 20 procent?

Nie czujesz różnicy w smaku kawy? W dobrej kawiarni szybko zmienisz zdanie

Wiele osób pije kawę nałogowo czy nawykowo, niestety sięgając po produkty najniższej jakości – na przykład tanią kawę rozpuszczalną czy tzw. plujkę. Nic dziwnego, że te same osoby nie czują specjalnej różnicy w smaku czarnego napoju.

Jeśli masz podobnie, to koniecznie zajrzyj do Kafej i daj się zaskoczyć nieznanym wcześniej smakiem i aromatem kawy najwyższej jakości, na przykład klasy speciality. Nasi bariści będą wiedzieć, co zrobić, aby udowodnić Ci, że jest różnica między kawą, a napojem kawopodobnym.

Ciekawostki o kawie z pierwszej ręki

W Kafej dbamy o dobry klimat i relacje z naszymi gośćmi, dlatego jeśli chcesz posłuchać o kawie, technikach jej parzenia, a także o pochodzeniu najlepszych odmian, to po prostu zapytaj o to naszych baristów. Na pewno znajdą chwilę na ciekawą rozmowę.

Napij się kawy, której nie zrobisz w domu

Podstawowym powodem, dla którego warto od czasu do czasu odwiedzić cafe w Katowicach (czy w innym mieście) jest możliwość skosztowania kawy, której praktycznie nikt nie przyrządza w domowej kuchni – czy to z braku czasu, chęci, umiejętności czy odpowiedniego sprzętu.

Jeśli uwielbiasz kawę, to naprawdę warto poszerzyć swoje horyzonty i napić się takiej, której smak na długo zostanie Ci w pamięci.

Sposób na naprawdę dobry początek dnia

Wiele osób wpada do naszej kawiarni z samego rana, tuż przed pracą, spotkaniem biznesowym czy treningiem. Taka wizyta „ustawia” cały dzień – gwarantuje dobry humor, zredukowanie stresu, daje solidny zastrzyk energii. Jeśli możesz sobie pozwolić na wprowadzenie elementów slow life do swojej codzienności, to zacznij właśnie od wizyty w naszej cafe w Katowicach.

Kawiarnia to strefa relaksu

Do kawiarni chodzi się głównie po to, aby odpocząć, odizolować się od zgiełku miasta, na chwilę zapomnieć o problemach lub przegadać je z przyjaciółmi. Potrzebna jest jednak do tego odpowiednia atmosfera, o co bardzo dbamy w kawiarni Kafej.

Jeśli lubisz swobodny klimat, brak nadęcia, bliski kontakt z fajnymi ludźmi, a przy tym cenisz sobie niebanalny wystrój, to przy najbliższej okazji zajrzyj do Kafej – to będzie Twoja nowa strefa relaksu.

Skosztuj nie tylko kawy

Kafej to połączenie wielu dobrych rzeczy:

  • Najlepszej kawy;
  • Pożywnych śniadań i lunchów, które zawsze przygotowujemy ze świeżych produktów najwyższej jakości;
  • Pysznych słodkości z naszej cukierni Słodki Kafej;

Jeśli więc szukasz cafe w Katowicach, w której nie tylko napijesz się kawy, ale też zjesz coś naprawdę smacznego, to wpadnij do nas.

Zapraszamy do Kafej – jednej z najlepszych cafe w Katowicach

Jeśli dopiero szukasz swojej ulubionej cafe w Katowicach, to koniecznie zajrzyj do Kafej przy ulicy Chorzowskiej 5. Jesteśmy jedną z najlepiej ocenianych i tym samym najchętniej odwiedzanych kawiarni w stolicy Górnego Śląska.

W Kafej napijesz się doskonałej kawy, herbaty, skosztujesz pyszności z oferty naszej cukierni Słodki Kafej, a przede wszystkim spędzisz przyjemny czas w super atmosferze, w towarzystwie fajnych ludzi. Jeśli odwiedzisz nas raz, to jesteśmy pewni, że będziesz wracać do Kafej regularnie – tak jak zdecydowana większość naszych gości.

zadzwoń. napisz.

TEL

Kawiarnia rezerwacje 661 016 358

Cateringi i zamówienia ciast 662 223 210

Wynajem kawiarni mobilnych 662 228 555

przyjdź.

Adres

Chorzowska 5, 
40-121 Katowice

codziennie

08:00 – 20:00