PRALINY

Boxy prezentowe. Podaruj pudełko pralin każdemu, na kim Ci zależy

Boxy prezentowe od Słodki Kafej to świetny pomysł na drobny upominek na przykład dla drugiej połówki, przyjaciółki, mamy, taty czy dziadków. Jeśli szukasz inspiracji na prezent, który wywoła bardzo szeroki uśmiech na twarzy obdarowanej osoby, to skorzystaj z naszej wskazówki. Podaruj bliskiej osobie praliny, czyli jedne z najpyszniejszych i najbardziej ekskluzywnych słodkości na świecie. Kup box lub bombonierkę pralin w sklepie online i zaskocz adresata niebanalnym prezentem od serca.

Dlaczego praliny są tak wyjątkowe?

Być może pamiętasz czasy, kiedy to praliny pojawiały się w naszych domach tylko od wielkiego święta i były uznawane za produkty wręcz luksusowe, a na pewno na specjalne okazje. Dziś są oczywiście o wiele łatwiej dostępne, natomiast nadal traktujemy je z większą estymą niż np. zwykłą czekoladę w kostkach.

Taki status pralin wynika z bardzo wysokiej jakości tych wyrobów cukierniczych. Warto wiedzieć, że praliny produkuje się wyłącznie z najlepszej czekolady zawierającej możliwie jak najwięcej kakao (zwykle 60-70%).

Tym, co najlepsze w pralince, jest oczywiście jej nadzienie, które może stanowić słodką niespodziankę i zaskakiwać osobę delektującą się tym przysmakiem. Najczęściej funkcję nadzienia pełni krem czekoladowy, krem toffi czy masa owocowa. Sporą popularnością cieszą się również pralinki z alkoholem.

Dopełnieniem ekskluzywnego wyglądu pralinki jest efektowne zdobienie, do czego często wykorzystuje się różnego rodzaju posypki – orzechową, z wiórków kokosowych, marcepanu itp.

Pralinki mogą mieć zarówno klasyczny kształt kuli, jak i bardziej wymyślną formę, na przykład prostopadłościanu czy stożka.

Czy znasz historię powstania pralin?

Wyjątkowość pralin ma swoje korzenie w historii tego przysmaku. Istnieje kilka wersji powstania pralin. Najbardziej prawdopodobna wydaje się być ta głosząca, że ich twórcą był francuski cukiernik, który opracował wyjątkowe, nadziewane czekoladki na cześć hrabiego du Plessis-Praslin – i właśnie od jego nazwiska wzięła się nazwa praliny.

Tym, co wiemy na pewno jest to, że wielkim fanem pralinek był sam Ludwik XIV. Czekoladki bardzo szybko zdobyły sobie popularność na francuskim dworze, z czasem trafiając również na stoły szlacheckie.

Przez kolejne wieki „stany niższe” mogły tylko pomarzyć o zajadaniu się pralinkami. Dopiero rewolucja przemysłowa i opracowanie metody maszynowej produkcji czekoladek sprawiły, że te słodycze stały się tańsze, a tym samym łatwiej dostępne.

O to, kto tak naprawdę wymyślił pralinki, nieustannie kłócą się Francuzi i Belgowie, ale więcej o tym przeczytasz w naszym artykule, który poświęciliśmy m.in. historii pralin.

Sklep z pralinami – robione ręcznie i z prawdziwą pasją

Pralinki dostępne w sklepie Słodki Kafej to fantastyczny pomysł na prezent, o czym decyduje przede wszystkim ich bardzo wysoka jakość. Są to wyroby pochodzące prosto z naszej manufaktury cukierniczej, w której zostały stworzone z sercem przez zespół profesjonalistów i jednocześnie pasjonatów cukiernictwa.

Nasze pralinki są nie tylko bardzo smaczne, ale też sprzedawane w gotowych opakowaniach prezentowych. Każde z nich wygląda niezwykle efektownie, ma kreatywną szatę graficzną, dlatego nie musisz już opakowywać ich papierem czy wkładać do torebki – to wygodne i ekologiczne!

Taki prezent zrobi duże wrażenie na obdarowanej nim osobie, ponieważ od razu widać, że nie są to zwykłe pralinki, jakie można kupić w dowolnym sklepie.

W Słodki Kafej proponujemy pralinki pakowane po 9 lub 16 sztuk. Sprawdź na przykład specjalne serie boxów prezentowych dla mamy i taty. W sklepie regularnie pojawiają się również limitowane, okolicznościowe pralinki np. walentynkowe.

Chcesz pozytywnie zaskoczyć bliską osobę i zrobić jej pyszny prezent, który z każdym kolejnym kęsem będzie dawać coraz więcej przyjemności na podniebieniu? Wybierz nasze boxy prezentowe i podaruj wyjątkowe pralinki prosto ze sklepu Słodki Kafej. Możesz je kupić wygodnie online z błyskawiczną dostawą do paczkomatu.

zadzwoń. napisz.

TEL

Kawiarnia rezerwacje 661 016 358

Cateringi i zamówienia ciast 662 223 210

Wynajem kawiarni mobilnych 662 228 555

przyjdź.

Adres

Chorzowska 5, 
40-121 Katowice

codziennie

08:00 – 20:00