Dobra kawa Katowice. W Kafej coś dla siebie znajdą nawet najwięksi smakosze czarnego napoju

Pojęcie „dobrej kawy” jest mocno subiektywne, co jednak nie oznacza, że nie można wskazać obiektywnych kryteriów oceny jakości napoju. Każdy z nas ma własne preferencje w tym zakresie. Jedni wolą kawę o bardzo intensywnym aromacie, mocno paloną i o niewielkim stopniu kwasowości, inni natomiast celują w kawy stosunkowo lekkie, deserowe, na przykład kultowe macchiato. Niezależnie od tego, jaki napój Ty wybierasz, to na naprawdę dobrą kawę w Katowicach wpadnij do kawiarni Kafej. Sprawdź, co decyduje o wyjątkowości kaw serwowanych w naszym lokalu.

Tylko najlepsze ziarna

Do kawiarni przychodzi się po to, aby doświadczyć smaku, jakiego z różnych powodów nie uzyskamy we własnej kuchni. W Kafej doskonale o tym wiemy, dlatego proponujemy naszym gościom wyłącznie kawę klasy premium, sprowadzając ziarna speciality z najodleglejszych zakątków świata, w tym z Brazylii, Gwatemali, Kolumbii, Etiopii czy Kostaryki.

W naszej kawiarni napijesz się kawy przyrządzonej z ziaren, których nie da się kupić w zwykłym dyskoncie czy markecie. Są to ziarna najwyższej jakości, zawsze świeżo palone, dzięki czemu jesteśmy w stanie wydobyć ich najlepsze walory smakowe i przenieść je do gotowej kawy.

Profesjonalizm baristów

Nawet najdroższe ziarna niewiele znaczą, jeśli osoba przyrządzająca kawę nie potrafi wykorzystać ich potencjału. Pod tym względem jesteśmy w 100% pewni umiejętności naszych baristów. Dlaczego? Ponieważ zatrudniamy najlepszych fachowców w tej branży.

Nasi bariści są nie tylko znakomitymi rzemieślnikami, ale też pasjonatami kawy, którzy mają głowy pełne pomysłów, wykazują się kreatywnością i są w stanie przyrządzić kawę o indywidualnym charakterze.

Zamawiając kawę powiedz naszemu bariście, czego od niej oczekujesz, a otrzymasz taki napój, którego smak z pewnością wywoła szeroki uśmiech na Twojej twarzy.

Naszym baristom oczywiście pomaga najwyższej klasy sprzęt, który daje szerokie pole do popisu w zakresie osiągnięcia oczekiwanego efektu smakowego czy mocy napoju.

Szeroki wybór kaw – każdy znajdzie coś dla siebie

W kawiarni Kafej jesteśmy ortodoksyjni wyłącznie w zakresie jakości serwowanej kawy – tutaj nie uznajemy żadnych kompromisów. Jesteśmy natomiast bardzo otwarci na nowe smaki, aromaty i formy podawania kawy, dlatego jeśli klasyczne espresso czy americano już Ci się znudziło, to śmiało wpadnij do naszej kawiarni i daj się pozytywnie zaskoczyć.

W Kafej serwujemy najróżniejsze rodzaje kawy, w tym oczywiście:

  • Espresso i espresso doppio;
  • Ristretto (nieco mocniejsze espresso);
  • Cappuccino;
  • Macchiato;
  • Lungo;
  • Mocha;

O najpopularniejszych rodzajach kawy czytaj też w osobnym artykule na naszym blogu.

Wpadnij na dobrą kawę w Katowicach do kawiarni Kafej

Nasza kawiarnia serwuje prawdopodobnie najlepszą kawę w Katowicach, o czym możesz się przekonać sprawdzając opinie o Kafej. Nasi goście wyjątkowo cenią sobie zarówno jakość podawanych napojów, jak i wypieków i innych słodkości prosto z manufaktury cukierniczej Słodki Kafej. Wielkim atutem naszej kawiarni jest również niepowtarzalny klimat miejsca.

Kawiarnia Kafej mieści się przy ulicy Chorzowskiej 5, a więc bardzo blisko ścisłego centrum Katowic. Wpadnij do nas o dowolnej porze, również o poranku, aby np. zjeść pożywne śniadanie – w menu mamy dania mięsne, jajeczne, wegetariańskie czy wegańskie. Co ważne, śniadania serwujemy w formule all day breakfast, dlatego nie musisz być rannym ptaszkiem, aby zacząć dzień od znakomitego, jakościowego posiłku.

Sprawdź polecane zestawy śniadaniowe, na które szczególnie warto wpaść do kawiarni Kafej w Katowicach.

Wiesz już, dlaczego na dobrą kawę w Katowicach warto wybrać się właśnie do naszej kawiarni. Jesteśmy przekonani, że na jednej wizycie się nie skończy i zostaniesz naszym stałym gościem.

Zajrzyj też do innych artykułów na blogu, w których m.in. podpowiadamy, które miejsca w Katowicach warto zobaczyć oraz wyjaśniamy, dlaczego kawa i ciasto to wręcz idealne połączenie.

zadzwoń. napisz.

TEL

Kawiarnia rezerwacje 661 016 358

Cateringi i zamówienia ciast 662 223 210

Wynajem kawiarni mobilnych 662 228 555

przyjdź.

Adres

Chorzowska 5, 
40-121 Katowice

codziennie

08:00 – 20:00