Najlepsza kawa w Katowicach – sprawdź powody, dla których warto zajrzeć do Kafej

Kawa to nieodłączny towarzysz poranka, południowej przerwy w pracy, a dla wielu osób także popołudniowego relaksu w domu. Jeśli uwielbiasz kawę, czemu w ogóle się nie dziwimy, to na pewno lubisz smakować jej różnych wariantów. Na co dzień pijesz czarny napój z domowego ekspresu lub klasycznie parzony w filiżance czy w kubku? W takim razie czas spróbować czegoś nowego i z całą pewnością smaczniejszego. Na najlepszą kawę w Katowicach zapraszamy do Kafej. Sprawdź, dlaczego warto zajrzeć właśnie do naszej kawiarni.

Kawa kawie nierówna

Wiele osób zarzeka się, że każda kawa smakuje im tak samo. Problem w tym, że porównują kawy podobnej klasy (najczęściej kupione w markecie, niewiadomego pochodzenia) i parzone w dokładnie taki sam sposób – na przykład w domowym ekspresie kolbowym.

Wystarczy jednak choć raz odwiedzić dobrą kawiarnię, aby rzeczywiście poczuć różnicę w smaku i aromacie. Jest tyle rodzajów kaw, że naprawdę nie ma sensu zamykać się tylko na te, które dobrze znamy. Warto od czasu do czasu wpaść do kawiarni i poprosić baristę o przygotowanie napoju, który na pewno wywoła efekt WOW na podniebieniu, w przełyku i w nozdrzach.

Wszystko zaczyna się od ziarna

Smak kawy nigdy nie jest dziełem przypadku. Kluczowy wpływ ma na to rodzaj użytego ziarna. Intuicja powinna Ci podpowiedzieć, że różnica w cenie, która potrafi wynosić nawet 100 i więcej złotych na kilogramie, nie bierze się z niczego i nie jest kwestią wyłącznie marketingu.

W Kafej starannie selekcjonujemy kawy, które następnie trafiają do naszej kawiarni. Testujemy je, porównujemy, regularnie kontrolujemy ich jakość, aby mieć pewność, że serwujemy naszym gościom to, co najlepsze.

Kawy w fantazyjnym wydaniu

W Kafej napijesz się kawy, której z obiektywnych powodów nie jesteś w stanie przyrządzić w domu. Nie masz składników, fantazji, wiedzy, doświadczenia. To trochę tak, jak z wizytą w restauracji. Pewnie, że domowy obiad jest smaczny, ale to nie oznacza, że od czasu do czasu nie warto zjeść czegoś wykwintnego, nieoczywistego, przyrządzonego przez zawodowego kucharza.

Wiedza i doświadczenie baristów

Na ostateczny smak kawy wpływa nie tylko rodzaj i jakość ziarna czy klasa użytego ekspresu. Najważniejszym elementem w tym „łańcuchu” jest barista. Znów można sięgnąć po analogię ze świata kulinariów. Jeśli trzy osoby zrobią danie według dokładnie takiego samego przepisu, to ostateczny smak i tak zawsze będzie się różnić – decydują tutaj detale.

Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że wypijesz wybitną kawę, która Cię zachwyci i będzie powodem, dla którego zaczniesz częściej zaglądać do kawiarni, to koniecznie wpadnij do Kafej i daj się zaskoczyć magicznymi umiejętnościami naszych baristów.

Czy wiesz, że…

w Kafej nie tylko wypijesz świetną kawę, ale też zjesz coś słodkiego czy zamówisz pożywne, wartościowe śniadanie przygotowane ze świeżych składników?

Super atmosfera miejsca

Kawiarnia to przede wszystkim miejsce, w którym chcemy czuć się dobrze. Nawet najlepiej przyrządzona kawa nie zastąpi świetnej, swobodnej atmosfery, którą tworzą wyjątkowi ludzie. Jesteśmy pewni, że kawiarnia Kafej od pierwszej wizyty stanie się Twoją nową strefą relaksu.

Wpadnij do Kafej na najlepszą kawę w Katowicach

Kawiarnia Kafej to miejsce, które stworzyliśmy z miłości do kawy i dla fanów czarnego napoju. Znajdziesz u nas najlepsze kawy z całego świata, przyrządzane w profesjonalny sposób przez wykwalifikowanych baristów.

Nasza kawiarnia mieści się w Katowicach, przy ulicy Chorzowskiej 5 – to bardzo blisko ścisłego centrum stolicy Górnego Śląska. Koniecznie zajrzyj też do cukierni Słodki Kafej, w której kupisz ręcznie robione ciasta, tarty, torty i inne smakołyki, w tym na zamówienie (np. na rodzinną imprezę). Cukiernia znajduje się przy ulicy 3 maja 10.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów na naszym blogu, w których m.in. podajemy kilka dobrych powodów, aby na śniadanie w Katowicach wpaść do kawiarni Kafej, a także wyjaśniamy, co decyduje o tym, że Słodki Kafej to prawdopodobnie najlepsza cukiernia w Katowicach.

zadzwoń. napisz.

TEL

Kawiarnia rezerwacje 661 016 358

Cateringi i zamówienia ciast 662 223 210

Wynajem kawiarni mobilnych 662 228 555

przyjdź.

Adres

Chorzowska 5, 
40-121 Katowice

codziennie

08:00 – 20:00