Gdzie na kawę w Katowicach? Koniecznie zajrzyj do Kafej!

Kawa to prawdopodobnie najpopularniejsza używka na świecie. Większość z nas nie wyobraża sobie bez niej poranka czy południowej przerwy w pracy. Faktem jest natomiast, że to, co pijemy w domach i biurach, raczej ma niewiele wspólnego z dobrej jakości kawą – zwłaszcza, jeśli jest to tzw. kawa instant, czyli rozpuszczalna. Jeśli uwielbiasz smak porządnej kawy i chcesz delektować się czarnym napojem z prawdziwego zdarzenia, ale nie wiesz, gdzie wpaść na kawę w Katowicach, to już teraz zapraszamy Cię do kawiarni Kafej. Sprawdź, dlaczego warto nas odwiedzić.

Królestwo kawy blisko Twojego domu lub biura

Kafej to kawiarnia, którą znajdziesz w Katowicach przy ulicy Chorzowskiej 5. Nie jesteśmy kolejnym sztampowym miejscem na kawowej mapie stolicy Górnego Śląska. Żyjemy kawą, kochamy kawę i – jak przyznają sami goście – to wyraźnie czuć w jej smaku.

W kawiarni Kafej każdy poczuje się dobrze, o co zadbaliśmy już na etapie urządzania tego wyjątkowego miejsca. Swobodna atmosfera, przytulne wnętrze, ciepłe i pozytywnie nastrajające kolory, mnóstwo naturalnego światła – jeśli lubisz takie klimaty, to spędzisz u nas sporo czasu, nawet jeśli wpadniesz tylko na chwilę. W końcu przy filiżance pysznej kawy łatwo jest stracić poczucie czasu…

Kawy, których chcesz spróbować

Nawet jeśli nie uważasz się za kawosza, ale lubisz kawę, to z pewnością potrafisz odróżnić dobry produkt od byle jakiego. Życie jest za krótkie, aby ograniczać się tylko do tego, co proponują nam dyskonty i sieciówki. Warto dać sobie szansę na spróbowanie czegoś z najwyższej półki. I właśnie na taką kawę zapraszamy Cię do kawiarni Kafej.

W naszej ofercie znajdziesz ogromny wybór najlepszych kaw, w tym speciality. Część z nich jest trudno dostępna w naszym kraju, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych – z myślą o zaspokojeniu nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań gości sięgamy po kawy, które śmiało mogą znaleźć się w menu najlepszych kawiarni świata.

Picie świetnej kawy to coś więcej niż zaspokojenie swojego zapotrzebowania na dawkę kofeiny. To doświadczanie przyjemności obcowania z produktem o wysublimowanym, złożonym smaku, doszukiwanie się nieznanych dotąd nut aromatycznych i podróżowanie w myślach po najbardziej egzotycznych zakątkach świata, w których pozyskuje się kawę przez wielkie K.

Nie tylko kawa

Kawiarnia Kafej to miejsce, do którego możesz wpaść na szybką kawę, jak i zostać u nas znacznie dłużej – na przykład spotkać się z przyjaciółmi. Poza znakomitą kawą w wielu wariantach oferujemy bardzo duży wybór słodkości, z których część przygotowujemy specjalnie na zamówienie gości.

To oczywiste, że do kawy najlepiej pasuje coś słodkiego, dlatego stale rozbudowujemy nasze menu o kolejne propozycje dla łasuchów, również osób mających specjalne potrzeby żywieniowe. Już dziś w Kafej możesz skosztować takich cudeniek, jak sernik, beza, torcik marchewkowy, tort ze słonym karmelem, różnego rodzaju tarty czy ptysie/eklery.

Rada

Chcesz skosztować innych słodkości? Wpadnij do naszej cukierni Słodki Kafej przy ul. 3 maja 10. Znajdziesz w niej również m.in. praliny czy croissanty.

Wpadnij do nas na pożywne śniadanie lub lunch

Kafej to miejsce, które tętni życiem od samego rana. Odwiedzają nas nie tylko osoby, które muszą jak najszybciej pobudzić się filiżanką doskonałej kawy, ale też chcące uzupełnić niedobory energetyczne organizmu przed ciężkim dniem w pracy, na uczelni czy przed porannym treningiem.

W Kafej serwujemy prawdopodobnie najlepsze śniadania w Katowicach. Zjesz u nas świeżego bajgla lub cały zestaw śniadaniowy. W ciągu dnia zapraszamy również na lekkie i pożywne lunche – jeśli pracujesz lub mieszkasz w okolicy, to trudno o lepszy pomysł na wykorzystanie przerwy.

To warto o nas wiedzieć

W Kafej korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości produktów spożywczych – m.in. jaj od kur z wolnego wybiegu, prawdziwego masła i doskonałego mleka. Wszystkie dania są przyrządzane na świeżo, nie korzystamy z półproduktów i mrożonek.

Wiesz już, gdzie wartość wpaść na kawę w Katowicach. Będzie nam bardzo miło gościć Cię w kawiarni Kafej przy ulicy Chorzowskiej 5. Przyjdź, skosztuj, poczuj się dobrze i wracaj regularnie!

zadzwoń. napisz.

TEL

Kawiarnia rezerwacje 661 016 358

Cateringi i zamówienia ciast 662 223 210

Wynajem kawiarni mobilnych 662 228 555

przyjdź.

Adres

Chorzowska 5, 
40-121 Katowice

codziennie

08:00 – 20:00